Vaše FFka, slashe a další výtvory přijímáme na nevada-timo-tan@seznam.cz

CD nIEMAND hÖRT dICH

1. června 2007 v 22:17 | lUCINKA |  >ROZHOVORY<
Všichni napjatě čekají na debutové CD "Niemand hört dich"! Co nás čeká v sonzích Nevada Tan..?:
Revolution: "Revolution" přináší hodně z toho, co naše kapela prožila. Ten song jsme napsali, když jsme ještě byli ve škole a museli se postavit před takzvanou "realitu". Jedno nám všem bylo jasné: TOHLE není naše realita! Nechceme převzít názory učitelů a dospělých a prostě je opakovat. Přemýšleli snad někdy o tom, co dělají špatně? Škatulkují nás a zanechávají nám svět, který pomalu umírá. Bude čas jednat - a převzít svět do našich vlastních rukou!
Niemand hört dich: Tenhle song je jasná zpráva od Nevada Tan! Věříme, že nejen my si musíme pořád prodělávat tu zkušenost: Nikdo nás neposlouchá! Často jsem byli zanecháni sami s našimi přáními, pocity a myšlenkami. Pocit bez ochrany, bez jistoty a plný strachu.
Vorbei: Vztahy jsou někdy intenzivní, i když jsou krátké! Snad jen na jedno skvělé léto. Dva lidé si v myšlenkách malují společnou budoucnost, pak se začnou odcizovat a to, co zůstane, je vzpomínka na skvělé časy.
Warum nicht?: Ve "Warum nicht?" jde o problémy mladých. Jejich osamělost a skutečnost, že jsou stále do něčeho tlačeni. Beznaděj se často řeší sebezraňováním, útěkem nebo sebevraždou. Proč? Ptáme se: Proč nekřičíš, proč se trápíš?
So wie du: "So wie du" odráží zcela osobní zkušenosti: zkušenost, kdy byl mladý člověk opuštěn s pohledem na to, jak se jeho rodina, která do té doby byla jeho ochranou a středem jeho života, rozpadá.
Členové o písničkách....
Revolution (Revoluce)
T:mo: V tomhle songu jde o situaci mládeže.
Franky: Hodně lidí říká, že my už jsme jenom "Mobilní generace"...
T:mo: A to není vůbec pravda! Obraz mládeže se např. v telce u TV total představuje jako hrozně zkaženej.
Jan: Tam se vždycky vyberou ty největší blbci - a už to tak vypadá, že se nic v tý škole nučíme a nic nevíme.
So wie Du (Tak jako Ty)
T:mo: V dnešní době je už skoro každej "rozvododítě". Já kromě rodin Frankyho a Linkeho neznám žádnou, která by byla ještě celá. A to je fakt hustý. Ten text je samo trochu přehnanej - tak blbej vztah k tátovi jako v tomhle songu nemam. Naopak: Rozumíme si celkem dobře.
Neustart (Novej start/začátek)
T:mo: Ten song už je docela starej. Tenkrát jsem dělal první zkušenosti ve věcích Láska - a to se hold napíše i tohle (šklebí se)...
Vorbei (Pryč)
Linke: Taky takovej Láska-trable-příběh. A sice o úseku mýho života, kterej jsem mezitím nechal za mnou.
Niemand hört Dich (Nikdo Tě neslyší)
T:mo: V tomhle songu vypracováváme příběh od Nevada Tan, tý japonský holky, která byla ze všech stran jenom ponižovaná a jednou zabila svoji nejlepší kamarádku. Může se ale i vztahovat na drogy - jednoduše jenom pozorně poslouchat text.
David: Malej detail - zvuk na začátku je harfa. Hraná pozadu.
Warum? (Proč?)
T:mo: I tady se jedná zase o šikanu - přesně jako u "Niemand hört Dich". Rozdíl: U "NHD" je vynechaná agresivita, u tohodle se člověk žere do nich dovnitř. Každopádně je taky autobiografická, protože jsem ve škole taky měl problémy se spolužákama...
Wie es ist (Jak to je)
Franky: Tuhle písničku jsem vzal sebou já, když jsem přišel novej do kapely. Typický: Jinak jenom tvrdý songy, a přídu já s mazlivou baladou (směje se). K těmhle textům mě inspirovala holka ze Salzburgu. Kvůli tý vzdálenosti z nás nic nebylo...
Alles endet hier (Všechno tady končí)
T:mo: Docela starej song - se pozná i na těch rapech. Sem byl jednou na dovolený v Itálii a líbila se mi jedna holka. A nojo, ten příběh jsem zpracoval do písničky.
Echo (Ozvěna)
T:mo: Tady se musí člověk nejdřív zaposlouchat. Jde o příběh Nataschy Kampuschové, holky, která byla osm let držená svým únoscem. Song je z pohledu jejiho fiktivního bratra, kterej se vrátí na místo, kde byla držená. Jeden z nejhustších našich textů!
Himmel hilf (Nebe pomoz)
Franky: Tuhle píseň se mnou zpívá Linke. Jde o konec jednoho vztahu a zachytává moment rozhodování. Jak tak často, zůstává jenom zoufalej pohled nahoru: Nebe pomoz!
Linke: Song zahrnuje hlubokej pohled do mých myšlenek a mýho pocitovýho světu. Myslim, že v tom se může hodně teenagerů poznat.
Geht ab (Odvažte se)
Juri: Na úplně prvním místě jsem Liveband ("živá" skupina) a tohle je song, u kterýho se na kocertě může člověk suprově rozjet.
Ein neuer Tag (Novej den)
T:mo: V tomhle songu jde o smrt a o to, že se prostě musí pokračovat i když odejde náš milovaný člověk. Jedna kamarádka mý mámy docela brzo zemřela na rakovinu, a bylo fakt tvrdý ji vidět takhle trpět.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 listicka14 listicka14 | Web | 1. června 2007 v 22:21 | Reagovat

ahoj.u me na blogu je pokus o hodne komentaru,tak mi tam naky pls napis.dika pls napis mi ten komentar do rubriky:POKUS O HODNE KOMENTARU!!!!!DIKY!!!!

2 ANDREA ANDREA | 2. července 2007 v 15:23 | Reagovat

NEVADA TAN JSOU SKVĚLÝ,FAKT COOL:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.